MyRide®Plus on monipuolinen intervallitunti, jossa poljetaan vaihtelevasti eri sykealueilla. Ohjelmat joko virtuaalisen ohjaajan johdolla (V) tai henkeäsalpaavissa maisemissa (M).

Aikataulut

MyRide-tunteja järjestetään 15.8.-22.6. välisenä aikana. Urheilukeskuksen kesälomakuukausina tunteja ei siis ole, mutta muulloin voit osallistua vaikka kaikkiin tunteihin!

Tuntien sisältö on päivitetty 15.1.2018.

 

POIKKEUKSET:

Helatorstaina 10.5. peruttu seuraavat tunnit:
12:00 Fast-class 30min (M)
13:00 Hiit 35min (V)

 

Maanantai, keskiviikko ja perjantai

8:00 Hiit 35min (V), 9:00 Fast-Class 30min (M), 10:30 Fast-Class 30min (V), 12:00 Fast-Class 30min (M), 13:00 Hiit 35min (V), 14:00 Fast-Class 30min (V), 16:00 Class 50min (V), 20:00 Class 60min (M)

Tiistai ja torstai

8:00 Fast-Class 30min (M), 9:00 Hiit 35min (V), 10:00 Class 60min (M), 11:00 Class 50min (V), 12:00 Hiit 35min (V), 13:00 Class 60min (M), 15:00 Fast-Class 30min (V), 16:00 Class 45min (M), 17:00 Fast-Class 30min (V), 20:15 Fast-Class 30min (M)

Lauantai

11:00 Class 50min (V), 12:00 Hiit 35min (V), 13:00 Class 45min (M), 15:00 Fast-Class 30min (V), 16:00 Class 45min (M)

Sunnuntai

10:30 Fast-Class 30min (V), 12:00 Fast-Class 30min (M), 13:00 Hiit 35min (V), 14:00 Fast-Class 30min (V), 16:00 Class 50min (V), 17:00 Fast-Class 30min (V), 19:15 Class 50min (V)

Aikataulu voimassa 4.1.2019 alkaen

 

MyRiden tuntikuvaukset

HIIT (virtuaalinen ohjaaja) n. 35 min

Noin 35 minuutin kovan intensiteetin intervalliharjoitukset (HIIT) käyttäjien tulosten maksimoimiseksi pienessä ajassa. Urheilijamainen voiman, kestävyyden ja nopeuden valmennus yhdistettynä kovatempoiseen musiikkiin ajaa käyttäjiä eteenpäin. On tarkoitettu osaksi käyttäjän kokonaisharjoitusta eikä niihin sisälly lämmittelyä tai loppuverryttelyä.

FAST-CLASS (maisema tai virtuaalinen ohjaaja) n. 30 min

Kovan intensiteetin intervalliharjoitukset käyttäjien tulosten maksimoimiseksi pienessä ajassa. Urheilijamainen voiman, kestävyyden ja nopeuden valmennus yhdistettynä kovatempoiseen musiikkiin ajaa käyttäjiä eteenpäin. FAST-CLASS -sisällöt ovat kokonaisia harjoituksia, joihin sisältyy lämmittely ja loppuverryttely käyttäjän suorituksen ja turvallisuuden optimoimiseksi.

CLASS-ohjelmat (45-55 min)

Class-ohjelmat on luotu voiman, kestävyyden ja nopeuden valmennukseen yhdistettynä kovatempoiseen musiikkiin, joka ajaa käyttäjiä eteenpäin. Ne ovat kokonaisia harjoituksia, joihin sisältyy lämmittely ja loppuverryttely käyttäjän suorituksen ja turvallisuuden optimoimiseksi.

Sisäänkäynti

Sisäpyöräilytila on Erätalossa, kirjaston yläkerrassa 2. krs., ovi A1.